De zorg verandert. De vraag naar zorg neemt toe, maar het aantal zorgmedewerkers daalt. Dit vraagt om slimme, nieuwe oplossingen. Samen met collega-organisaties Avoord, De Wever, Surplus en Mijzo verkennen we daarom de mogelijkheden van Acute Wijkverpleging in Midden- en West-Brabant.
Op 25 februari organiseerde Thebe een bijeenkomst over de rol van wijkverpleging in de Zorgcoördinatie Acute Zorg. We onderzochten samen hoe we Acute Wijkverpleging kunnen inzetten. De eerste signalen laten zien dat de behoefte aan acute wijkzorg groeit. Binnen Thebe alleen al ontvangen we gemiddeld 700 PAS-oproepen per maand.
Randvoorwaarden
Belangrijke randvoorwaarden kwamen naar voren, zoals:
- actieve samenwerking met alle partners in de acute keten
- een eenduidig beeld van de doelgroepen en zorgvragen
- dekking van de hele regio Midden- en West-Brabant
- één loket voor aanmeldingen
- leren van goede voorbeelden uit andere regio's
De komende tijd bundelen we de krachten om Acute Wijkverpleging verder vorm te geven. Begin april spreken de VVT-aanbieders elkaar opnieuw en bespreken we de volgende stappen.
Samen zorgen we voor toekomstbestendige zorg!